Laická veřejnost

Komu je kurz určený: 


Pro firmy, pracovníky ve školství a dalších organizacích.


Délka kurzu:

3 - 4 vyučovací hodiny

Náplň kurzu:


Kurz je rozdělen do několika částí a je zaměřen na  akutní situace, se kterými se můžete setkat v běžném životě.

  • V první části se dozvíte, jak funguje záchranná služba, jak probíhá hovor s operačním střediskem (telefonát si prakticky vyzkoušíte) a řekneme si co dělat, než k Vám záchranáři dorazí. 
  • Druhá část je zaměřena na rozpoznání náhlé zástavy oběhu. Vyzkoušíte si prakticky masáž srdce na cvičném modelu.
  • Ukážeme si AED a řekneme si obrovský význam má tato pomůcka v praxi.
  • Třetí část je věnována interní problematice (bolesti na hrudi, křeče, cévní mozková příhoda, poruchy vědomí, dechové obtíže a dalším)
  • V poslední části se dozvíte jak  bezpečně postupovat při poskytování první pomoci při  dopravní nehodě. Co můžete udělat sami a co naopak nechat na profesionálech. 

Cena:

Cena za školení je 10 800Kč. 

 

Vhodný počet účastníků pro tento seminář je 6 - 12 osob.

Odborná veřejnost

Komu je kurz určený:


Pro pracovníky ve zdravotnictví, kteří chtějí být připraveni na akutní stavy se kterými se můžou během své praxe setkat.

Délka kurzu:


3 - 4 vyučovací hodiny

Náplň kurzu:


Kurz je rozdělený na část všeobecnou, kdy společně probereme možnosti přivolání záchranné služby, či resuscitačního týmu. 

Část odborná se zaměřuje na rozpoznání zástavy oběhu, nácvik nepřímé srdeční masáže, využití AED při resuscitaci.

Kurz je vždy připraven dle specifik daného zdravotnického zařízení, může být doplněn o  farmakoterapii základních akutních stavů, zajištění intraoseálního vstupu, využití subglotických pomůcek jako je laryngeální maska, ventilace pomocí ambuvaku s maskou i bez. Věděli jste, že při resuscitaci profesionálními zdravotníky ve více lidech je doporučováno držení masky oběma rukama? Samozřejmostí je ambuvak vybavený  rezervoárem a připojen na O2, kdy průtok kyslíku je  vždy maximální možný.


Věděli jste, že záchranná služba vyjíždí ve více jak 80%  k případům interního charakteru? Úraz ošetříte jednoduše, ale poznáte i cévní mozkovou  příhodu? Právě pro vás je určen kurz první pomoci.

Pro rozeznání cévní mozkové příhody, slouží toto pravidlo FAST. Mezi příznaky cévní mozkové příhody patří v oblasti obličeje povislý ústní koutek, oční víčko a brnění obličeje. Na končetinách je omezený pohyb většinou na jedné polovině těla. Řeč je nesrozumitelná, setřelá. Nejdůležitější roli zde hraje čas. Proto neváhej a zavolej záchrannou službu na tel. č. 155 nebo pomocí aplikace Záchranka.